Ana Sayfa EDİTÖR SEÇİMİ 29 Kasım 2021

Samsunspor Scout Ekibinde Menajer Mi Var?

Samsunspor Haberleri - Samsunspor Scout Ekibinde yer alan ve kısa süre önce görevden alınan Musa Aydın ve Adnan Güngör, Samsunspor ekibin içinde futbolcu menajerinin yer aldığını iddia etti.
Samsunspor Scout Ekibinde Menajer Mi Var?

Samsunspor Haberleri – Samsunspor Scout Ekibinde yer alan ve kısa süre önce görevden alınan Musa Aydın ve Adnan Güngör, Samsunspor ekibin içinde futbolcu menajerinin yer aldığını iddia etti.

Musa Aydın ve Adnan Güngör’ün sosyal medya üzerinden yaptığı ortak açıklama şu şekilde:

Sayın başkanımız Yüksel Yıldırım, Biz “antrenör eğitim programı” için Antalya’da bulunduğumuz 20 Kasım 2021 tarihinde Taraftarın Sesi programına katılmış ve 2 saat 28. dakika ile 2 saat 53. dakikalar arasında bizim hakkımızda bir takım açıklamalarda bulunmuş. Yoğun bir eğitim programı gördüğümüz için bu açıklamaları daha yeni izleyebildik. Başkanımızın o dönem görev aldığımız Scout Ekibinin çalışmalarını ve işleyişini çok iyi biliyor olmasına rağmen, hakkımızda bu denli yanlış ve tutarsız söylemlerle eleştiri oklarını bize yönetmesini anlayamıyoruz. Bu yüzden Musa Aydın ve Adnan Güngör olarak bizde açıklama yapmak istiyoruz. Ve buradan camiamızın ve taraftarlarımızın dikkatine sunuyoruz.”

OLUMLU YADA OLUMSUZ GÖRÜŞ

“Öncelikle başkanımız ortada kendisine sunulmuş raporlar olmadığını söylüyor. Biz maçlarına gittiğimiz ve pandemi kısıtlamalarından dolayı gidemeyip İnStad programı üzerinden izlediğimiz bütün oyuncular için olumlu ya da olumsuz görüş bildirerek hazırladığımız tüm raporları birlikte görev yaptığımız Hüseyin Çayır arkadaşımıza teslim ettik. Ve tüm raporlar Başkan, Genel Menajer veya teknik ekibe sunulmak üzere hazırlandı. Bu raporların ulaştığı yerler ya da kişiler (Başkan, genel Manager ,teknik ekip vs…) WhatsApp konuşmalarıyla ispatlanabilir durumdadır. Bu çalışma işleyişi yaklaşık 2 yıl süresince de bu şekilde devam etmiştir.”

BASIN TOPLANTISI NEDEN YAPILMADI

“İkinci olarak başkanımız kendimizi basın toplantısı yolu ile taraflara açıklamamış olmamızı eleştirmekte  ve basını ve taraftarın ciddiye almadığımızı ileri sürmektedir. Biz kendisine böyle bir zamanda basın toplantısının scout ekibi için yersiz olduğunu taraftarı veya babasını tabii ki önemsediğimizi ancak scout ekibinin çalışmaları bir basın toplantısı yoluyla anlatmanın kulüp içinde kaos yaratabilecek yanlış anlaşılmalara yol açabileceğini belirttik.”

EKİPTE FUTBOLCU MENAJERİ Mİ VAR

“Üçüncü olarak başkanımız kendisinin Scout Ekibine dahil etmek istediği kişilere kucak açmadığımızı söylüyor. Bunlardan biri olan Uğurcan isimli kişinin menajerlik yaptığını biliyorduk. Ama başkanımız görevlendirdi diye ilk zamanlar ses çıkarmadık. Başkanın eylül-ekim aylarında görevlendirdiğini söylediği bu kişi bundan 2-3 ay öncesinde Temmuz ayında Mehmet Altıparmak, Mustafa Aztopal, Cenk İşler, Hüseyin Çayır ve bizim bulunduğumuz bir transfer toplantısında yanımızdaydı ve sadece bizi dinliyordu. Bir de baktık ki ortak alınan kararla bizim transferini onayladığımız oyuncuyu 2-3 gün sonra menajeri olarak takıma getirmek Uğurcan isimli şahıs. (Zaten öncesinde de bir oyuncuyu daha takıma getirmişti kendisi. O oyuncu da halen takımın içerisindedir) Biz de, Hüseyin Çayır arkadaşımız ile beraber kulüp genel menajeri Mustafa Aztopal’a scout ekibinin içinde bir menajerin yerinin olamayacağını, bunun bize ve kulübe yakışmadığını söyledik. Çünkü Scout Ekibi gizliliğe önem vermeyi, güven duyabilmeyi ve dürüst olmayı gerektirirdi.”

“Biz Adnan ve Musa olarak neredeyse 17 yıl emek verdiğimiz futbol hayatımızda şaibeye bulaşmamış kişiler olarak adına ister Samsunluluk ister Samsunsporluluk denilsin taşıdığımız vicdanla nasıl gerekiyorsa öyle bir tutum sergiledik.  Bugün de aynı durumları yaşasak Samsunlu bile olsa böyle kişilerin Scout biriminin içinde yer almasına karşı çıkardık. Son olarak “Yüksel başkanımız bizim için takıma kimi getirmişler kimi bulmuşlar?” diyor. Kimi bulduğumuzu, kimi istediğimizi kimi istemediğimizi, hangi oyuncuyu isteyip de alamadığımızı ya da hangi oyuncunun istememize rağmen alındığını bunların hepsini kendisi ve bu işlerden sorumlu diğer kişiler çok iyi biliyor. Kaldı ki “Takıma kimi getirmişler?” eleştirisinin hedefinde Sadece bizim ve Hüseyin Çayır’ın olması büyük bir haksızlıktır.  Çünkü Cenk İşler de bu sezon başında biri ekibinin içinde görev almıştır.”

ADALET TERAZİSİ

“Samsunspor futbol takımımız şu an bir toparlanma süreci içinde ve inşallah daha iyiye giderek hak ettiği gibi Süper Lig’e çıkacak. Şimdi buradan başkanımıza seslenmek istiyoruz: Yüksel başkanımız lütfen bizim kariyerimizi ve kişiliğimizi zedeleyecek doğru olmayan ya da doğruluğu ispatlanmamış ithamlardan bulunmayın. Daha önce size bütün sorularımıza içtenlikle cevap verebilecek durumda olduğumuzu söyledik ancak siz tercihinizi bizi dinlemek ve anlamaya çalışmak yerine bizi taraftarın ve camianın önüne “hedef” olarak koymaktan yana kullandığınız. Siz Başkansınız tabii ki istediğinizi göreve getirir veya görevden alırsınız fakat adalet terazisinde tartmadan lütfen hiçbir kimseyi olayı veya görüşü yargılamayınız.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com