Ana Sayfa EDİTÖR SEÇİMİ 27 Mart 2021

Samsunspor Divan Kurulu’ndan Tüm Yetkililere Çağrı!

Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu son günlerde gündemde olan yaptığı yazılı açıklama ile Samsunspor Mustafa Erkanat Alt Yapı Tesisleri’nin bitirilmesi için tüm yetkililere çağrıda bulundu.
Samsunspor Divan Kurulu’ndan Tüm Yetkililere Çağrı!

Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu son günlerde gündemde olan yaptığı yazılı açıklama ile Samsunspor Mustafa Erkanat Alt Yapı Tesisleri’nin bitirilmesi için tüm yetkililere çağrıda bulundu.

Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Gençlik Spor İl Müdürümüz diye başlayan açıklama şu şekşlde:

“Artık bu kentte olan bazı şeylere sadece bizler değil, tüm Samsunlularda akıl erdirememektedir. Gün geçmiyor ki, Samsunluları üzecek ve endişelendirecek bir olay olmasın.

Telekom Bölge Müdürlüğü’nün Samsun’dan kopartılarak bir başka Karadeniz İline kaydırılması şokunu tam atlatamadan, bu kez de Yılport Samsunspor AŞ. Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ı adeta isyan ettiren bir tahsis olayı, gündeme bomba gibi düşmüştür.

Bilindiği gibi Batı Park’ta bulunan bir alan, altı ay kadar önce altyapı tesisi yapılması için Yılport Samsunspor AŞ.’ ne tahsis edilmişti.

Tüm harcamaları Yılport Samsunspor AŞ. Tarafından karşılanan ve inşaatın bitirilme noktasına geldiği bir sırada, Samsun’da yayın yapan bir internet TV spor kanalına katılan Sayın Yüksel Yıldırım, bu alanın tahsisinin ilk başta on yıl olarak verileceği söylenmişken, bunun daha sonra önce üç yıla, daha sonrada bir yıla indirildiğini öğrenince inşaatı durdurduğunu açıkladı.

Samsunlu ve Samsunsporlu gençleri geleceğe hazırlamakta çok önemli bir rol üstlenecek olan ve daha şimdiden muhteşem bir spor tesis olacağı belli olan bu tesise, milyonlarca para gömüldükten sonra inşaatın durdurulması son derece üzücü ve hiçbir Samsunlunun kabul edemeyeceği bir durumdur.

Sayın Yüksel Yıldırım’ın açıklamalarından sonra Samsunspor’a tahsis edildiği söylenen yerin bir kısmının Gençlik Spor İl müdürlüğüne, bir parçasının da Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait olduğu, ancak bunun da yıllar önce Gençlik Spor Bakanlığına tahsis edildiği anlaşılmıştır.

Bu durumda bazı soruların cevap bulması gerekmektedir.

  • Büyükşehir Belediye Başkanlığı, kendisine ait olmayan bir arazinin tahsisini yapacağını nasıl söylemiştir?
  • Yerin asıl sahibi olan Gençlik Spor Bakanlığı adına Samsun Spor İl Müdürlüğü bu tahsise nasıl itiraz etmemiştir?
  • Sözleşme yapılmadan bu inşaatın bitme noktasına gelmesine nasıl göz yumulmuştur?

Bu soruların yarattığı karmaşa da gösteriyor ki, bu işin başından sonuna kadar bazı bilgi kirlilikleri var.

Bu nedenle, yapılması gereken ilk iş, bu bilgi kirliliğinin giderilerek bu tahsisi yapacak hangi kurumsa, onun Yılport Samsunspor ile tahsis sözleşmesini imzalaması gereklidir.

Nitekim bizim bu açıklamayı basına vermeye hazırlandığımız sırada Samsunspor Kulüp Müdürü Soner Soykan ile Samsun Gençlik Spor İl Müdürü Sayın İsmail Hakkı Kasapoğlu arasında yapılan görüşme sonrasında, sorun çözülme aşamasına gelmiştir.

Sorunun kesin çözümü için Yılport Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ın, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile önümüzdeki günlerde bir araya geleceği açıklanmıştır.

Bu gelişmenin de ışığında, söylemek isteriz ki;

50 milyon civarında bir maliyetle tamamlanacağı söylenen bu tesis, inatlaşmalara yenik düşürülmemelidir. Kabul etmek gerekir ki, böylesine büyük bir harcama ile yapılacak bir tesis için Samsunspor Yönetimini de rahatlatacak bir süre ile sözleşme yapılması gereklidir.

Aksine ısrar edilmesi, Samsunspor Yılport AŞ’ e tesisi yapmayın demektir.

Biz, böylesine önemli bu tesisin, tüm harcamalarını yapacağım diyen Samsunspor’a tahsisi konusunda gerekli kolaylığın sağlanacağına inanıyoruz.

Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu, olarak kendisine büyük bir güven duyduğumuz Valimiz Sayın Zülkif DAĞLI’ nın öncülüğünde, tüm ilgili kuruluşların koordine edilerek bu sorunun daha öte tartışmalara zemin bırakmadan çözüleceğine inanıyoruz.

Adı Samsunspor Mustafa Erkanat Alt Yapı Tesisleri olarak belirlenen bu tesisin bir an önce bitirilerek gençlerimizin spor yapması için sunulmasını arz ve talep ediyor ve Samsunspor Kulübü Divan Başkanlığı olarak takipçisi olacağımızı Samsun ve Samsunspor kamuoyuna duyuruyoruz. Saygılarımızla…”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com