Ana Sayfa SPOR HABERLERİ 3 Kasım 2017

Tekkeköy’de Gençlere Tesis Avantajı!

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bizler çağı tüm bilgi birikimiyle yakalamak ve dünya ülkeleri ile yarışmak için gece gündüz demeden tüm gücümüz ile top yekün çalışıyoruz.
Tekkeköy’de Gençlere Tesis Avantajı!

Hızla gelişen, değişen büyüyen dünyadaki değişim ve gelişimi tam manasıyla gerçekleştiremeyenlerin kendini yenilemeyenlerin çağın gerisinde kalacağını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bizler çağı tüm bilgi birikimiyle yakalamak ve dünya ülkeleri ile yarışmak için gece gündüz demeden tüm gücümüz ile top yekün çalışıyoruz. Bu manada gelecek için bizler kadar gençlerimize de büyük görevler düşüyor. Özellikle geleceği şekillendirecek yarının yöneticileri bugünün gençleri üzerine düşen görevleri iyi bilmeli ve kendilerini ona göre yetiştirmeliler” dedi.

TÜRKİYE GENÇ NÜFUSA SAHİP DİNAMİK BİR ÜLKEDİR

Gençlere çağın gereksinimlerini takip etmeleri yönünde tavsiyelerde bulunan Başkan Togar, “Ülkemizin aydınlık yarınları asıl sahibi olan gençlerimiz siyasi, ekonomik, kültürel, teknolojik, bilimsel anlamda evrendeki tüm gelişmeleri yakından takip etmek zorunda.  Dünya devletleri ile her alanda yarışmak için her türlü bilgi donanımına sahip bireyler yetiştirmeliyiz. Bizim ülkemiz diğer ülkelere nazaran genç nüfusa sahip dinamik bir ülkedir. Bizlerde bu aktif genç nüfusu iyi yetiştirmeliyiz. Bu konuda bizler kadar gençlerimize de büyük görevler düşüyor. Kendini çok iyi yetiştirmek zorundalar. Hem kendileri için hem de ülkemizin geleceği için bu çok önemli bir vazife konumunda. Gençlerimize güveniyoruz. 15 Temmuz gecesi gençlerimiz tankların, tüfeklerin önüne geçerek vatanı için, milleti için, bayrağı için yaptıklarını hepimiz çok iyi gördük.

‘BAŞARI ÇALIŞARAK ELDE EDİLİR’

Başarı bu güne kadar insana hiçbir zaman altın tepside sunulmaz, başarı çalışarak emek vererek, ter dökerek olur diyen Başkan Togar, “Bilişim sektörünün sürekli değişim ve gelişime uğradığı günümüzde gençlerimiz de bu değişim ve gelişime ayak uydurmalılar. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerimin ilk emri Oku’dur. Eğitimin önemi yüce kitabımızda en güzel şekilde vurgulanmış. Yine “İlim Çin’de de olsa gidip alınız” hadisi bunu en güzel şekilde açıklıyor. Gençlerimiz okuyarak dünyadaki tüm olup bitenden, yeni gelişmelerden haberdar olmalı. Yeni bilgilere açık olmalılar. Aydınlık yarınları Yeni Türkiye yolunda gençlerimizle birlikte inşa edeceğiz. Bu manada da bizimde ilk öncülüğümüz eğitim olmuştur. Eğitim ile yüz yıl sonrasını temellerini şimdiden oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

‘GEÇLERİMİZE HER TÜRLÜ TESİS AVANTAJI SAĞLIYORUZ’

Gençlerin kullanacağı birçok tesisi kısa sürede hizmete sunduklarını ifade eden Togar, “Gençlerimiz, yarınlarımız ve gelecek adına bizlerin en büyük umududur. Geleceği inşa edecek olan gençlerimiz Türk örf ve adetlerine bağlı ahlaklı, edepli, vatansever, çalışkan, üretken ve çevresine örnek olmalıdır. Bizler gençlerimizin kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerin yaygınlaştırılarak öğrencilerimizin ve gençlerimizin yeni kazanımlar elde etmelerini sağlamak için üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Gençlerimiz için spor tesisleri, gençlik merkezleri, spor alanları, kültürel alanlar, eğitim kurumları, yeni okullar yaparak üzerimize düşen görevleri yerine getirdiğimize inanıyoruz. Gençlerimizden istediğimiz ise ahlakı değerler çerçevesinde Türk evladına layık bir şekilde hareket ederek çalışmaları, okumaları ve ailelerine, vatanına, milletine faydalı bireyler olmalarıdır” şeklinde konuştu.

DCIM100MEDIADJI_0013.JPG

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com