Ana Sayfa SPOR HABERLERİ 20 Ekim 2017

Samsun Spor Lisesi’nden TFF’ye İsyan!

Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi Kulüp Başkanı Osman Özçalıkuşu yaptığı açıklama ile TFF’nin Türk Kadın Futbolu adına yaptığı yanlışı eleştirerek sesini duyurmaya çalışıyor.
Samsun Spor Lisesi’nden TFF’ye İsyan!

Samsun Spor Haber – Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi Kulüp Başkanı Osman Özçalıkuşu yaptığı açıklama ile TFF’nin Türk Kadın Futbolu adına yaptığı yanlışı eleştirerek sesini duyurmaya çalışıyor.

TFF Kadınlar 3. Ligi’nde mücadele eden, geçen yıl  7. Grubu lider bitirerek playoff grubuna kalan, İlk turda Balıkesir BŞB takımını yenip, 2016 – 2017 Sezonunda 2. Lig 2.tur maçında yenilerek 2. Ligin kapısından dönen  Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor’un Başkanı Osman Özçalıkuşu statüde yapılan değişiklikle lige bu şartlarda devam etmelerinin çok zor olduğunu, 3. Ligdeki takımlardan %80’inin bu şartları karşılayamayacağını, zaten zor şartlarda mücadele ettiklerini, gelirlerinin biteceğini ve böyle bir uygulamanın kadın futbolu için katliam olduğunu belirtti.

Osman Özçalıkuşu yaptığı açıklamada, “ Kadın Futbol Ligleri Müsabakaları Statüsü’nün 32. maddesine göre 3. Ligde kadın takımlarına yapılan maddi destek çekilmekte, Bu da milli takımlara ve üst liglere alt yapı niteliği taşıyan bu ligi bitirmektedir.

Erkek liglerinde BAL LİGİni kaldırmak neyse kadın futbolunda 3. Ligi kaldırmak odur.  Bu hamle Türkiye’de kadın futbolu baltalayacak ve yok edecektir. En küçük bir futbol kulübünün ortalama yıllık masrafı 40-50 bin TL iken, alt yapının yetiştiği ligden TFF maddi desteğini çekmektedir. Bu kadın futbolu katliamıdır.

Hak eden etmeyen birçok insana milyonlarca TL’yi gözünü kırpmadan veren TFF, ülkemin kızlarından, kadınlarından ülkemin imkânlarını esirgemektedir.

Genç kızlarımızın hayallerini karartmakta, onları yok saymaktadır.

Her zaman olduğu gibi Türk Kadını gene 2. planda bırakılmak istenmektedir.

TFF maddi sorunu olmayan, Türkiye’nin en zengin federasyonuyken, ülkemin kadınlarına 2. sınıf insan muamelesi yapmakta bu durum zencilere yapılan haksız muameleyi anımsatmaktadır.

21. yüzyılda, üstelik günümüz Türkiye’sinde bu ayıbın affı yoktur. Kulüplerin ve sporda duayen kişilerin görüşü alınmadan, ne sonuçlar doğuracağı, ne zararlar vereceği hesap edilmeden, oldu bittiye getirilerek hazırlanan bu statünün değiştirilmesi, Türk futbolu adına, Türk kadınının geleceği adına engel olunması gereken bir durumdur.

Gayri resmi görüşmelerimizde bazı kulüplerin çıkar malzemesi olarak TFFyi kullandıkları için böyle bir uygulamaya gidildiğinin söylenmesi bizi ziyadesiyle üzmüştür.

Eğer böyle bir durum varsa,  bu kişileri veya kulüpleri bizim gibi canını ortaya koyarak çalışanlardan ayırması gereken gene TFFdir.

3. Ligden düşmeyi getir,

3. Lige çıkmak için play off maçı koy, olsun bitsin.

Defalarca Türkiye derecesi yapmış, maddi imkanı olmayan bizim gibi kulüplerin suçu ne?

Türk kadın futbolu böyle mi gelişecek?

Sadece erkekler mi futbol oynayacak?

Kuru ile yaş birbirinden ayrılmalıdır.

Tek isteğimiz bu yanlıştan biran önce dönülmesi, kızlarımızın geleceğinin karartılmamasıdır. ” ifadelerine yer verdi.

İşte o 32.Madde:

MADDE 32 – PERFORMANS KATKI PAYI

(1) Kadınlar 3. Ligi takımlarına, grup müsabakalarında yol ve konaklama desteği verilmez.

(2) Kadınlar 3. Ligi’nde teşvik amaçlı olmak üzere gruplardaki sıralama doğrultusunda sezon ortasında ve sezon sonunda performans katkı payı ödenir.

(3) Performans katkı payları aşağıdaki şekilde hesaplanır ve kulüplere ödemesi yapılır.

1. a) Gruplarını sezonun ilk yarısında 1. ve 2. sırada tamamlayan takımlara devre arasında kendi gruplarında gittikleri tüm deplasman müsabakaları için geçerli olmak üzere km başına 1,85 TL ve 200 km üzerinde seyahat ettiği her deplasman müsabakası için günlük 1.500 TL konaklama desteği hesaplanarak toplu olarak ödenir. 15’den az sporcu ile çıkılan müsabakalar için konaklama desteğinin yarısı ödenir.

1. b) Gruplarını sezonun ikinci yarısında 1.- 2. ve 3. sırada tamamlayan takımlara 2. devre

gerçekleştirmiş oldukları tüm deplasman müsabakaları için geçerli olmak üzere km başına 1,85 TL ve 200 km üzerinde seyahat ettiği her deplasman müsabakası için günlük 1.500 TL konaklama desteği hesaplanarak toplu olarak ödenir. 15’den az sporcu ile çıkılan müsabakalar için konaklama desteğinin yarısı ödenir.

1. c) Müsabakaya 9 kişiden az bir kadroyla çıkan, oyuncu uygunluğuna sahip olmayan bir futbolcuyu oynatan takımlara “Konaklama desteği” ödenmez. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır. Kulüpler konaklama desteği alabilmek için, konaklama yaptıklarını bağlı bulundukları TFF Bölge Müdürlüklerine fatura ve resmi yazı ile ibraz etmeleri gerekmektedir.

(4) Gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlara, play off müsabakaları için ulaşım masraflarını karşılamak üzere, karayolu ile gidilen kilometre başına 1,85 TL ödeme yapılır. T.C karayolları ölçümlerine göre tek yönde 200 km ve üzerindeki mesafelere gidecek olan kulüplere konaklama desteği 1.500 TL olarak ödenecektir. Play-off müsabakalarına 15’den az sporcu ile çıkan kulüplere, konaklama desteğinin yarısı ödenir.

(5) Tek yönde 200 km’den fazla deplasman seyahati olması halinde takımlar konaklama yapmak zorundadır. Aksi halde ilgili kulübe konaklama desteği ödenmez.

(6) Kulüplerin ulaşım masraflarına ilişkin faturalar, bağlı bulundukları TFF Bölge Müdürlükleri aracılığı ile her müsabakanın ardından TFF Muhasebe Müdürlüğü’ne iletilir.

Samsunsporluyuz.Com

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com