Okçuluk Türkiye Şampiyonası Samsun’da Sona Erdi!

Okçuluk Türkiye Şampiyonası Samsun’da Sona Erdi!

Türkiye Okçuluk Federasyonu' nun 2017 Faaliyet Programında yer alan Minikler Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Okçuluk Federasyonu’ nun 2017 Faaliyet Programında yer alan Minikler Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası sona erdi.

MİNİKLER SALON OKÇULUK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında, Tekkeköy Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde yapılan şampiyona; 13–14 Yaş Grubu (2003–2004 Doğumlular), Klasik Yay (Recurve)–Makaralı Yay (Compound), Bay – Bayan kategorilerinde gerçekleşti.

Sporcular; Klasik ve Makaralı Yay kategorilerinde, sıralama atışlarında 18 metre mesafeden, 30×2 ok, toplam 60 ok atışı yaptılar. Sıralama atışlarının sonucunda, kendi kategorilerinde ilk 32 sırada yer alan sporcular bireysel eleme ve finallere, takım halinde ilk 16 sırada yer alan takımlar da takım elemeleri ve finallere katılmaya hak kazandılar.

Final atışları sonucunda sıralama şöyle:

RM1314 Takım 13-14 Yaş Klasik Yay Erkek

1- Vedat Erbay Spor Akademisi
Sinan Yücel
Tuna Topçuoğlu
Bartu Küçüksarı

2 Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübü
Baran Güngörmüş
Tarık Buğra Güler
Mehmet Ali Yılgör

3 EDOK Spor Kulübü
Ömer Beren Büyüksezer
Salih Gence
Ali Tuğra Gören
RW1314 Takım 13 – 14 Yaş Klasik Yay Bayan

1 Demka Okçuluk
Eylül Ağar
Azra Gökhan
Zeynep Erkoç

2 Marmara Okçuluk Spor Kulübü
Sudem Öktem
Sude Melek Elveren
Ece Aleyna Öztürk

3 Okçular Vakfı Spor Kulübü
Eymen Ural
Eslem Nisa Demez
Şevval Yakupoğlu

CM1314 Takım 13 – 14 Yaş Makaralı Yay Erkek

1 Demka Okçuluk
Can Avuka
Ata Deniz Kumbasar
Eray Ünlütürk

2 Gelibolu Altınok Spor Kulübü
Göker Gür
Beren Taşçı
Yusuf Said Bozkurt

3 Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübü
Toprak Yücelir
Yekda Çınar Kılıç
Yiğit Ayberk Çelik
CW1314 Takıim 13 – 14 Yaş Makaralı Yay Bayan

1 Kırşehir Ferdi Kırşehir Ferdi
Kübra Sariye Yavuz Kırşehir Ferdi
İpek Güneş Kırşehir Ferdi
Betül Demirbaş Kırşehir Ferdi

2 Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübü
Zeynep Acer
Duru Dicle Uzun
Emine Azra Yılmaz

3 Marmara Okçuluk Spor Kulübü
Maye Onan
Ceren Ürkmez
İpek Şahin
RM1314 Bireysel 13 – 14 Yaş Klasik Yay Erkek
1 Baran Güngörmüş Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübü
2 Tuna Topçuoğlu Vedat Erbay Spor Akademisi
3 Bartu Küçüksarı Vedat Erbay Spor Akademisi

RW1314 Bireysel 13 – 14 Yaş Klasik Yay Bayan
1 Betül Toker Isparta Bölge Spor
2 Zeynep Erkoç Demka Okçuluk
3 Şevval Yakupoğlu Okçular Vakfı Spor Kulübü

CM1314 Bireysel 13 – 14 Yaş Makaralı Yay Erkek
1 Yiğit Ayberk Çelik Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübü
2 Can Avuka Demka Okçuluk
3 Oğuz Kağan Kabadayı Okçular Vakfı Spor Kulübü

CW1314 Bireysel 13 – 14 Yaş Makaralı Yay Bayan
1 Selin Keser Bursa Okçuluk Spor Kulübü
2 İpek Güneş Kırşehir Ferdi
3 Zeynep Nurdan Çelik Bozoklar Okçuluk Spor Kulübü

Dereceye giren takım ve sporculara madalya ve kupalarını Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına İdari İşler Şube Müdürü Erkan Özcan, Spor Şube Müdür Vekili Vural Bölükbaş ve Tekkeköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ziya Aydın verdi.

Samsunsporluyuz.Com

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com