Ana Sayfa SPOR HABERLERİ 30 Mart 2016

Elazığspor’da Şok İstifa!

Samsunspor'un pazar günü karşılaşacağı Vatan Elazığspor'da şok bir gelişme yaşandı.
Elazığspor’da Şok İstifa!

Elazığspor Kulübümüzün Süper Lige çıkma yolunda büyük bir azim ve hırsla yoluna devam ettiği herkesin malumudur.

Bugün itibariyle gördüğüm lüzum üzerine Başkanlık görevini sonlandırmış bulunmaktayım. Bu kararı almamda yaşadığım süreci kamuoyuyla paylaşmayı bir borç biliyorum.

Hatırlanacağı üzere Süper Ligden düşmemizin ertesinde o dönem çiçeği burnunda Belediye Başkanımız, sayın Yanılmaz tarafından bizlere haber yollanarak  “yönetim kurulumuzun yorulduğu ve yeni bir yönetim kurulu oluşturulacağı bildirilmiş ve bu sebeple istifa etmemiz” istenmiştir. Nihayetinde baskı boyutuna varan bu talepler karşısında kulübümüzün zarar görmemesi için ve transfer dönemi bitmeden yeni yönetimin işbaşı yapabilmesi adına istifa etmiştik.

O dönemde gerek iç transferlerin ve gerekse dış transferlerin yapılabilmesi için yeterli zaman olmasına rağmen istifamızla boşalan yönetim yerine yeni yönetim kurulması için sayın Yanılmazın, o dönemin Valisi Ömer Faruk Koçak ile birlikte hareket ederek istedikleri yeni yönetimi oluşturma çalışmaları başarısızlıkla sonuçlanmış ve yaklaşık üç ay gibi bir süre zarfında yeni yönetim oluşturamamaları karşısında takımımız, kayyum tarafından idare edilmiştir. Bu durumda o dönemdeki futbolcularımız, bakiye ücretlerinin ödenmesi bir yana antrenmanda içecek su bile bulamamışlardır.

Durum bu halde iken başka kulüplerin talip olduğu bir kısım futbolcularımızın satılması yolu ile kulübümüze önemli bir girdi sağlanacağı yerde bakiye alacakları ödenmeyen özellikle yabancı futbolcular, serbest kalmış, FİFA’ya başvurarak kulübümüze karşı yüksek miktarlarda tazminat hakkı kazanmış ve nihayetinde kulübümüze transfer yasağı getirmişlerdir. Aradan geçen üç aylık süreçte kulübün adeta eriyip bitme noktasına gelmesi ve başkada kayda değer aday çıkmaması karşısında yeniden aday olarak Kulüp Başkanlığına seçilmiştim. Bu seçimden sonra işbaşına gelen yönetim kurulumuzla birlikte şehrin ileri gelenlerinin ve özellikle Belediye Başkanı ve şehrimizin Valisinin desteğini alabilmek için elimizden gelen yapılmış ancak tüm iyi niyetli gayretlerimize rağmen hiçbir destek verilmemiştir.

İçinde bulunduğumuz bu sezonda ise  hiçbir destek verilmemesi nedeniyle ilk yarı oynadığımız Alima Yeni Malatyaspor maçı sonrasında istifa etmiş ve kulübün içerisinde bulunduğu maddi sıkıntıların giderilmesi adına yeni bir yönetimin işbaşına gelmesi için uygun zemin ve şartları hazırlamıştık. Ancak o dönemde Elazığsporumuz için gerçekten büyük özveri göstererek elinden geleni yapan sayın Valimiz Murat ZORLUOĞLU’nun ricasını kıramayarak ve sayın Belediye Başkanımızın, “göreve devam etmemiz halinde maddi anlamda kaynak oluşturulacağı ve her türlü desteğin verileceği yönündeki açıklamalarına itibar ederek” istifa irademizden rücu etmiştik.  Ancak o günden bugüne  hemşehrilerimizin yaptığı manevi değeri büyük ancak kulüp giderleri karşısında sembolik kalan bağışlar dışında kayda değer bir destek göremedik.

Yaşanan bu süreçte özellikle sayın Yanılmaz’ın verdiği sözlere güvenilerek borçların yapılandırılması yoluna gidilmiştir. Ancak yapılandırılan borçların ödenmesi bir yana “futbolcunun teri kurumadan priminin ödeneceğini” beyan eden sayın Yanılmaz’ın sadece iki prim ödemesi ve bu primleri kulübümüze borç olarak vermesi, bunun dışında herhangi bir yardımda bulunmaması, ayrıca sponsorluklar karşılığı ve büyük reklam kazanımı karşılığı Elazığsporumuza yapılan sponsorlukları bile kendine mal etmeye çalışması, kader maçlarımızdan biri olan Adana Demirspor ile deplasmanda oynadığımız maç öncesinde kendisini defalarca aramama rağmen telefonumuza cevap dahi vermemesi karşısında ahde vefanın olmadığı ve verilen sözlerin tutulmayacağını anlamış bulunmaktayız.

En nihayetinde dün yani 28.03.2016 tarihinde Kulüp CEO’muz Özgehan Doğruöz ve takım kaptanlarının Belediye Başkanına yaptığı ziyarette sayın Yanılmaz’ın açık ve net bir dille “ Başkan istifa ederse bütün ödemeleri yapacağım” demesi üzerine yönetimde kalmamızın kulübümüz için bir fayda sağlamayacağı ve istifamız halinde kulübün içerisinde bulunduğu mevcut oyuncuların rakip takımlarımıza göre çok cüzi olan alacaklarının ödeneceği, kulübe sonuna kadar sahip çıkılacağı ve genel borçlarında ödeneceği Sayın Yanılmaz tarafından belirtilmiştir.

Bugüne kadar yürütmüş olduğum Elazığspor başkanlığı şahsım için hiçbir zaman ne makam nede mevki olarak görülmemiş, benim için şeref sayılmış ve göreve geldiğim günden beri her daim taraftarlarımızın içerisinde bir halk çocuğu olarak nefes almışımdır. Bundan sonraki hayatımda da her zaman bir Elazığspor taraftarı olarak, Elazığsporumuz için mücadele edeceğimi ve her daim kulübümüz için dua edeceğimi kamuoyuyla paylaşır, bahse konu gerekçelerden dolayı bu kutsal görevimden istifa etmiş bulunmaktayım.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Selçuk Cengiz ÖZTÜRK

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com