Ana Sayfa SAMSUNSPOR HABERLERİ 28 Ekim 2017

Samsunspor’dan Eksik ve Maksatlı Haber Bilgilendirmesi!

Samsunspor Yönetim Kurulu, Resmi İnternet Sitesi aracılığı ile “Eski Başkan Ödüllendirdi, Yeni Başkan Üyelikten Attı” haberinin eksik ve maksatlı olması nedenleri ile Samsun Spor Kamuoyunun bilgilendirilme açıklaması yaptı.
Samsunspor’dan Eksik ve Maksatlı Haber Bilgilendirmesi!

Samsunspor Haber – Samsunspor Yönetim Kurulu, Resmi İnternet Sitesi aracılığı ile “Eski Başkan Ödüllendirdi, Yeni Başkan Üyelikten Attı” haberinin eksik ve maksatlı olması nedenleri ile Samsun Spor Kamuoyunun bilgilendirilme açıklaması yaptı.

İşte o açıklama:

25 Ekim 2017 tarihli Hedef Halk Gazetesinin Spor sayfasında “Özel Haber” başlığı ile yarım sayfaya Sayın Emin Kar ve Sayın Erkurt Tutu’nun fotoğrafları da kullanılarak yapılan “Eski Başkan Ödüllendirdi, Yeni Başkan Üyelikten Attı” haberinin eksik ve maksatlı olması nedenleri ile Samsun Spor Kamuoyunun bilgilendirilmesi gereği doğmuştur.

Bilindiği gibi derneklerde yıllık aidat ödemesi zorunludur. Bu aidatın her yıl düzenli olarak ödeme yükümlülüğü üyenin kendisine aittir. Derneklerin tüzüklerinde yapılan düzenlemeler gereği Yönetim Kurulları da bu vecibeyi üyelerine hatırlatarak ödemeye davet ederler. Buna rağmen ödememekte ısrar edenlerin tüzük gereği üyelik kayıtları silinir.

Buna göre Yönetim Kurulumuz, aidatlarını son iki yıl ve daha fazla süredir ödemeyen üyelerimizi tüzüğümüz gereği üye kayıt defterindeki adreslerine iadeli taahhütlü tebligat göndererek ödemeye davet etmiş, ödeme yapmamaları durumunda üyelik kayıtlarının silineceği hatırlatılmıştır. Bununla da yetinilmeyerek mobil telefonlarına iki kez SMS mesajı gönderilerek ödeme yapmaları gerektiği belirtilmiştir. Samsunspor web sitesinde de ödeme için son tarih verilerek yayımlanmıştır. Öte yandan kulübümüz Divan Kurulunun organize ettiği tahsilât görevlisi her üyemizi adreslerinde en az iki kez ziyaret etmiştir.

Ayrıca yazılı ve görsel basın aracılığı ile de konunun önemi belirtilerek birkaç kez paylaşılmış, ödeme yapılması için toplam beş ay süre verilmiştir. Tüm bu ikazlara ve duyurulara rağmen ödememekte ısrar eden toplam 508 üyenin kaydı silinmiştir. Bu, Samsunspor’un menfaatleri, marka değerine verilen değer, farkındalık ve tüzük gereği nedenleri ile gelecekte de böyle uygulanmaya devam edecektir.

Hedef Halk gazetesinin ilgili haberinde ise bu 508 kişiden bir tanesi olan Sayın Sinan Örsman’ın söylemleri, doğrulama gereği dahi duyulmadan 25 Ekim 2017 tarihli nüshada yayımlanmıştır.

Oysa bu konunun esası şudur;

1-  “Benim Hayatım Samsunspor” diyerek kendisini tanıtan 73 yaşındaki Sayın Sinan Örsman Kulübümüze 2012 yılında üye olmuştur. Üye olduğu yıldan günümüze kadar yukarıda bahsedilen ikazlara rağmen hiçbir aidat ödemesi yapmamıştır.
2- Bu kişi üye olurken aracını (Çin menşeli motosiklet) kulübe bağışlamıştır. O dönemdeki yönetim kurulu bağışı kabul etmiştir.
3- Ancak aracın (motosiklet) arızalı ve ödenmemiş vergi ve trafik cezaları olduğu görülmüş, bu sebeple yine o dönemdeki Yönetim Kurulu tarafından bir kulüp çalışanına alacakları karşılığında verilmiştir. (Kulüp çalışanının ismi kulübümüzde saklıdır)
4- Kulüp çalışanı aracın tamiri için o dönemde 900 TL harcamışsa da sonuç alamamış ve bu sebeple tamir ettirdiği yere aracı 800 TL’ye satmıştır. Sinan Örsman’ın haberde 5 Bin TL değer biçtiği motosikletinin akıbeti 900 TL’ye o tarihte ve bu şekilde son bulmuştur.
5- Samsunspor’a olan gönül bağından bahseden ve maddi sorununun bulunmadığını ifade eden Sinan Örsman’ın üye olduğu tarihten atıldığı tarihe kadar (5 yıl) aidat ödememesi önemli bir çelişkidir.
6- Ayrıca, Haziran 2017 tarihinde yapılan kongrede kulüpten uzaklaştırıldığını öğrenen Sinan Örsman’ın, kulübümüze müracaat ederek şikâyetini ve talebini dile getirmemesi, dört ay bekleyerek bunu farklı kanaldan paylaşmış olması da ilginçtir.
7- Öte yandan, bu haberi yapan Hedef Halk gazetesinin spor muhabirine bu olay tarafımızdan sözlü olarak aynen aktarılmış ve cevap hakkı kullanılmak istenmiştir. Ancak gazete bu isteğimize olumlu cevap vermediği gibi, konuya vakıf olduğu halde bir karşı haber de yapmamıştır.
Sinan Örsman’ın kulübümüz ile alakalı süreci budur ve tüm bunları paylaşmak zorunda kalmak bizleri üzmüştür. Bu noktada belirtmek isteriz ki, bu kişinin söylemlerinden ziyade, böyle bir olayı büyüterek önemli bir yayın organının spor sayfasında yayımlamak, maksatlı ve hedef gösteren bir davranıştır. Yönetim Kurulumuz, icraatları ile ilgili yapılan yapıcı eleştirileri her zaman saygı ile karşılamış, hatta bunlardan sonuç çıkarma gayretinde bulunmuştur. Ancak bu tür haberlerin “sorumlu gazeteci” sıfatı ile bağdaşmadığı ortadadır.

Cuma günü oynadığımız Gaziantep karşılaşmasının önüne geçmemesi için beklettiğimiz bu değerlendirmeyi Samsun Spor Kamuoyunun takdir ve bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla.

SAMSUNSPOR

Yönetim Kurulu

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com