Ana Sayfa SAMSUNSPOR HABERLERİ 27 Aralık 2017

Samsunspor İçin Kritik Gün!

Erkurt Tutu başkanlığındaki mevcut yönetim Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu almış ve ilk oturum  20 Aralık’ta gerçekleşmişti.
Samsunspor İçin Kritik Gün!

Samsunspor Haber – Erkurt Tutu başkanlığındaki mevcut yönetim Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu almış ve ilk oturum  20 Aralık’ta gerçekleşmişti.

20 Aralık’ta yapılan ilk oturumda salt çoğunluk sağlanmadığı için Olağanüstü Seçimli Genel Kurul 28 Aralık Perşembe (yarın) günü saat 16.00’ya ertelenmişti.

Tüzük gereği ise Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da yönetime aday olacak listenin bir gün öncesine yani bugün (27 Aralık çarşamba) saat 18.00’e kadar Divan Kurulu’na verilmesi gerekiyor.

Bugün listesini Divan Kurulu’na belirtilen saate kadar veren olursa, yarın kongre salonunda başka bir aday liste sunamıyor.Ancak bugün kimse liste vermezse, adaylar genel kurul salonunda Kongre Divan Kurulu’na başvuruda bulunup, onaylanması halinde de seçime girebiliyorlar.

İşte Samsunspor Kulübü Tüzüğündeki O Madde:

MADDE 24: ADAYLIK BAŞVURUSU

Organlara seçilebilmek için adaylık başvurusu yapılması şarttır. Adaylık başvuruları Kulüp Divan Başkanlık Kuruluna yazılı olarak yapılır. Aday olunan organ için tüzükçe belirlenmiş bir nitelik ya da koşul aranıyorsa aday bu niteliği taşıdığına ya da koşulu yerine getirdiğine dair geçerli belgeleri de ibraz eder.

Yönetim Kurulu seçimi liste usulü ile yapılır. Yönetim Kurulu adayları, aday listesi yönetim kurulu asil ve yedek üye adaylarını içeren listesini isim-soy isim ve üye numarası ile belirtmek sureti ile düzenlediği listesini Kulüp Divan Kurulu başkanlığına sunar.

Başvuruda son gün, çoğunluk aranan birinci toplantı günü öncesi saat 18.00’e kadardır. Çoğunluk sağlanamadığı için birinci toplantı yapılamamış ise adaylık başvurusunda bulunanlar en son ikinci toplantı gününden bir tam gün öncesine kadar listelerini son şekli ile Kulüp Divan Başkanlık Kuruluna teslim ederler. Ancak, bu tarihe kadar adaylık başvurusu olmaması durumunda Genel Kurulda Kongre Divan Başkanlığına aynı şartlarda sunulacak aday listesi Genel Kurula sunulur. Genel Kurulun kabulü halinde adı geçen liste seçime dahil edilir. Aday listelerinde ölüm, çekilme ve benzeri nedenlerle eksilme olması halinde adaylardan bu eksikliği gidermesi istenir.

Çoğunluk sağlanamadığı için birinci toplantı yapılamamış ise daha önce adaylık başvurusunda bulunulmamış olsa bile yukarıda yazılı koşulları yerine getirmek şartı ile ikinci toplantı gününden bir gün önce saat 18.00’e kadar aday olunabilir.

Samsunsporluyuz.Com

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com