Ana Sayfa ÖNE ÇIKAN HABERLER, SPOR HABERLERİ 28 Ağustos 2015

Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde Rakipleri Belli Oldu

Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde Rakipleri Belli Oldu

Temsicilerimizden Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi H Grubu’nda Portekiz’den Sporting Lizbon, Rusya’dan Lokomotiv Moskova ve Arnavutluk’tan Skenderbeu ile mücadele edecek. Diğer temsilcimiz Fenerbahçe ise UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nda Hollanda’dan Ajax, İskoçya’dan Celtic ve Norveç’ten Molde ile eşleşti.
Kura çekimine göre ilk maçların 17 Eylül’de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:

A Grubu: Ajax (Hollanda), Celtic (İskoçya), Fenerbahçe (Türkiye), Molde (Norveç)

B Grubu: Rubin Kazan (Rusya), Liverpool (İngiltere), Bordeaux (Fransa), Sion (İsviçre)

C Grubu: Borussia Dortmund (Almanya), PAOK (Yunanistan), Krasnodar (Rusya), Gebele (Azerbaycan)

D Grubu: Napoli (İtalya), Club Brugge (Belçika), Legia (Polonya), Midtjylland (Danimarka)

E Grubu: Villarreal (İspanya), Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti), Rapid Wien (Avusturya), Dinamo Minsk (Belarus)

F Grubu: Olympique Marsilya (Fransa), Braga (Portekiz), Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti), Groningen (Hollanda)

G Grubu: Dnipro (Ukrayna), Lazio (İtalya), Saint-Etienne (Fransa), Rosenborg (Norveç)

H Grubu: Sporting Lizbon (Portekiz), Beşiktaş (Türkiye), Lokomotiv Moskova (Rusya), Skenderbeu (Arnavutluk)

I Grubu: Basel (İsviçre), Fiorentina (İtalya), Lech (Polonya), Belenenses (Portekiz)

J Grubu: Tottenham (İngiltere), Anderlecht (Belçika), Monaco (Fransa), Karabağ (Azerbaycan)

K Grubu: Schalke 04 (Almanya), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Asteras (Yunanistan)

L Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), AZ Alkmaar (Hollanda), Augsburg (Almanya), Partizan (Sırbistan)

Grupta ilk iki sıra tur atlayacak

UEFA Avrupa Ligi’nde 12 grupta ilk iki sırayı alacak takımlar, adlarını son 32 turuna yazdıracak.

Takımlar, son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

Kupada 2015-2016 sezonu finali, 18 Mayıs’ta İsviçre’nin Basel kentindeki 36 bin kişi kapasiteli St. Jakob-Park Stadı’nda oynanacak.

Maç tarihleri

UEFA Avrupa Ligi’nde maç tarihleri şu şekilde:

Grup 1. maçları: 17 Eylül

Grup 2. maçları: 1 Ekim

Grup 3. maçları: 22 Ekim

Grup 4. maçları: 5 Kasım

Grup 5. maçları: 26 Kasım

Grup 6. maçları: 10 Aralık

Son 32 turu ilk maçları: 18 Şubat 2016

Son 32 turu rövanş maçları: 25 Şubat 2016

Son 16 turu ilk maçları: 10 Mart 2016

Son 16 turu rövanş maçları: 17 Mart 2016

Çeyrek final ilk maçları: 7 Nisan 2016

Çeyrek final rövanş maçları: 14 Nisan 2016

Yarı final ilk maçları: 28 Nisan 2016

Yarı final rövanş maçları: 5 Mayıs 2016

Final maçı: 18 Mayıs 2016

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • SAMSUNSPORLU :

    29 Ağustos 2015-01:29

    BU SİTEYİ OKUYANLAR SAMSUNSPOR SEVDALISI İNSANLAR DİĞER TAKIMLARIN HABERLERİNİ YAYINLAMAYIN!

Tema Tasarım | Osgaka.com