Ana Sayfa Genel 5 Mart 2017

Millilerimizden Gümüş Ve Bronz Madalya!

Türkiye'de ilk kez düzenlenen ve Türkiye Voleybol Federasyonu'nun iki etabına ev sahipliği yaptığı 2017 CEV Avrupa Kar Voleybolu Turu Bursa-Uludağ etabı, bugün (5 Mart Pazar), oynanan final maçlarıyla sona erdi.
Millilerimizden Gümüş Ve Bronz Madalya!

Milli sporcularımızdan; Murat Giginoğlu/Sefa Urlu gümüş, Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel ikilisi bronz madalyanın sahibi oldu.

Karşılaşmaları; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, TVF As Başkanı Ahmet Göksu, Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) As Başkanı Özkan Mutlugil ve Doğu Avrupa Voleybolu Bölgesel Birliği Başkan Vekili aynı zamanda Gürcistan Voleybol Federasyonu Başkanı Irakli Chachua, Bursa Teleferik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul ve Yönetim Kurulu Üyeleri birlikte izlediler.

Erkeklerde Gümüş, Bayanlarda Bronz Madalya

Murat Giginoğlu/Sefa Urlu, Rusya’dan Yury Bogatov/Ruslan Daianov ikilisine karşı, şampiyonluk için sahaya çıktılar. Millilerimiz, karşılıklı setlerle maçta 2-2’lik (6-11, 11-5, 8-11, 11-5) eşitliği sağlasalar da,  beşinci seti 11-7 kaybederek, Uludağ etabını ikinci olarak bitirdiler.

Bayan Millilerimiz Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel ise, Rus rakipleri Elmira Alieva/Natalia Nazarova ikilisine karşı, iki set boyunca üstün bir oyun sergiledi. Millilerimiz karşılaşmayı 2-11 ve 5-11’lik setlerle kazanarak, bronz madalyanın sahibi oldular.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından organize edilen ve 18 erkek, 7 bayan takımının kıyasıya mücadele verdiği 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu/Bursa-Uludağ etabında erkeklerde; Rusya’dan Yury Bogatov/Ruslan Daianov, bayanlarda Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya) takımları şampiyon oldular.

Erkeklerde; Murat Giginoğlu/Sefa Urlu ikinci, Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna) üçüncü, Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin dördüncü sırada yer alırken, bayanlarda ikinciliği Ksenia Khakimzanova/Liudmila Dayanova (Rusya), üçüncülüğü Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel (Türkiye), dördüncülüğü Elmira Alieva/Natalia Nazarova (Rusya) elde etti.

İlk etabı Kayseri Erciyes’te yapılan 2017 CEV Avrupa Kar Voleybolu Turu’nun Bursa-Uludağ’daki üçüncü etabına bayanlar ve erkeklerde; Türkiye, Romanya, Rusya, Sırbistan, Ukrayna, Gürcistan ve Slovakya olmak üzere yedi ülkeden, toplamda 25 takım katıldı.

İkinci etabı Çek Cumhuriyeti’nde yapılan 2017 CEV Avrupa Kar Voleybolu Turu, İsviçre, Slovenya, Lihtenştayn ile devam edip, İtalya’da sona erecek.

Bayanlarda sıralama

  1. Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya)
  2. Ksenia Khakimzanova / Liudmila Dayanova (Rusya)
  3. Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel (Türkiye)
  4. Elmira Alieva/Natalia Nazarova (Rusya)
  5. Elizabet Palavandishvili/Nana Tsotsonava (Gürcistan)

Rojda Bektaş/Lana Gülsen Yılmaz (Türkiye)

  1. Başak Bakar/Açelya Yalçınkaya (Türkiye)

Erkeklerde sıralama

  1. Yury Bogatov/Ruslan Daianov (Rusya)
  2. Murat Giginoğlu/Sefa Urlu (Türkiye)
  3. Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna)
  4. Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin (Türkiye)
  5. Damjan Pusonjic/Srdjan Medan (Sırbistan)

Emir Kavuzlu/Kemal Şah (Türkiye)

  1. Michal Gréc/Robert Majzel (Slovakya)

Yusuf Özdemir/Ali Cebeci (Türkiye)

  1. Adrian Pricop/Bogdan Necula (Romanya)

Nenad Tatic/Sasa Surla (Sırbistan)

Mert Kurt/Mehmet Çıvgın (Türkiye)

Emirhan Ulutaş/Hasan Hüseyin Yıldırım (Türkiye)

Kar Voleybolunda Madalyalar ve Ödüller Sahiplerini Buldu

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nun iki etabına ev sahipliği yaptığı 2017 CEV Avrupa Kar Voleybolu Turu Bursa-Uludağ etabı bugün (5 Mart Pazar), oynanan final maçlarından sonra yapılan törenle, madalya ve ödüller sahiplerini buldu.

Organizasyona katkılarından dolayı Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Bursa Teleferik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul’a teşekkür plaketi verdi.

İlker Cumbul ise; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ adına düzenlenen teşekkür plaketini TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’a takdim etti. Cumbul, CEV As Başkanı Özkan Mutlugil’e de plaket vererek teşekkür etti.

Turnuvanın şampiyonları Yury Bogatov/Ruslan Daianov (Rusya), madalyalarını TVF As Başkanı Ahmet Göksu’dan, plaketlerini CEV As Başkanı Özkan Mutlugil’den aldılar.

Turnuvada gümüş madalya sahibi olan Millilerimiz Murat Giginoğlu-Sefa Urlu ikilisine madalyalarını, Bursa Teleferik A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Hande Cumbul, plaketlerini Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör verdi.

Turnuvayı üçüncü sırada tamamlayan Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna) ikilisi ise madalyalarını Doğu Avrupa Voleybolu Bölgesel Birliği Başkan Vekili ve Gürcistan Voleybol Federasyonu Başkanı Irakli Chachua’dan, plaketlerini CEV Teknik Delegesi Tosho Stoyanov’dan aldılar.

Bayanlar kategorisinin şampiyonları Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya) ikilisine madalyalarını Bursa Teleferik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul, plaketlerini TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Ksenia Khakimzanova / Liudmila Dayanova (Rusya) ikilisi madalyalarını Bursa Teleferik A.Ş Genel Müdürü Burhan Özgümüş’den, plaketlerini Bursa Teleferik A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Cumbul’dan aldılar.

Turnuvanın üçüncüsü olan Milli sporcularımız Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel ikilisine ise madalyalarını Chippin Satış ve Pazarlama Müdürü Öykü Hamutçu, plaketlerini TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı Aziz Yener verdi.

Turnuva birincilerine ayrıca, SPQR Spor Organizasyonları Yöneticileri Savaş Tütel ve Gökhan Akengin tarafından özel ödül verildi.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com