Ana Sayfa EDİTÖR SEÇİMİ 28 Ekim 2017

Samsun’da Cumhuriyet Yürüyüşüne Büyük İlgi!

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak Hanımefendi, 28 Ekim  2017 Cumartesi (bugün) günü saat 14.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayıp DSİ 7. Bölge Müdürlüğü’nde son bulan ‘Cumhuriyet Yürüyüşüne’ katıldı.
Samsun’da Cumhuriyet Yürüyüşüne Büyük İlgi!

Vali Osman Kaymak, Eşi Emine Kaymak Hanımefendi, Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve Samsun halkının katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ DSİ 7. Bölge Müdürlüğü’nde son buldu.

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK’IN ‘29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

Samsun halkının büyük katılımıyla Cumhuriyet Meydanından başlayan ‘Cumhuriyet Yürüyüşüne’ vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. ‘Cumhuriyet Yürüyüşüne’ katılan Vali Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak Hanımefendi yürüyüş boyunca halkı selamlayarak, vatandaşın büyük ilgisiyle karşılaştı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yıldönümüne, bütün yurtta olduğu gibi, Samsun’da da, sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Kurtuluşa giden yolda ilk adım Samsun’dan atılmış, Milli Mücadele Ateşi Samsun’da yakılarak, Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda Anadolu’nun her tarafına alev alev bağımsızlık ateşi olarak yayılmıştır.

Cumhuriyetin ilanı, kurtuluş mücadelesinin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde askeri ve siyasi alanda zafere ulaşmasının bir neticesidir. Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek kuvvet hiç şüphesiz ki milletin kendisidir.

Milletimiz; Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş ve bu değerlere sıkıca sarılmıştır. Karşılaştığı sorunları ve gelişme yolunda önüne çıkabilecek engelleri de cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde yakın tarihimizde şahit olduğumuz 15 Temmuz Kalkışmasında olduğu gibi birlik ve beraberlikden ödün vermeden aşmayı bilmiştir.

Cumhuriyet, bireyin haklarının korunduğu, bireyin yönetime katılma ve yöneticilerini seçme hakkının hukuki teminat altına alındığı, barışçıl ve insani değerleri en yüksek ideal kabul eden yönetim biçimidir. Vatandaşlarımız unutmamalıdır ki, bugün kullandıkları demokratik haklarının kazanılması da Cumhuriyet rejimi ile sağlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir.

Samsun, Cumhuriyet döneminde coğrafi konumuyla, güçlü tarımsal ve ekonomik yapısıyla,  kültürü ve eğitim seviyesiyle, bölgenin ve ülkenin önemli bir kenti olma özelliğini kazanmıştır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında Türkiye Cumhuriyeti kendisine dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer alma hedefi koymuştur. Samsun, olarak bizim de hedefimiz, Türkiye’nin ilk 10 ili içerisinde yer almaktır.

Bu amaçla hepimize bu hedefleri gerçekleştirmek için önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Geçmişte olduğu gibi, bugün ve bugünden sonrada aynı heyecanla gayretlerimizin devam edeceğine inancımız tamdır.

Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmanın hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olduğunu belirtiyor, her 29 Ekim’de yenilenen azim, kararlılıkla; Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünde ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, tüm hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com