Ana Sayfa EDİTÖR SEÇİMİ 22 Aralık 2017

Samsun Ufka Yolculuk 6’ıncı Bilgi ve Kültür Yarışması Tanıtıldı!

‘Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü’ Konulu Ufka Yolculuk 6’ıncı Bilgi ve Kültür Yarışması Samsun tanıtım toplantısı yapıldı.
Samsun Ufka Yolculuk 6’ıncı Bilgi ve Kültür Yarışması Tanıtıldı!

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün organizasyonuyla Samsun Öğretmenevinde Ufka Yolculuk 6’ıncı Bilgi ve Kültür Yarışması tanıtım toplantısı yapıldı.
Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Muştu yarışma tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada; “Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 6’ncısı, “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” konusuyla 13 Kasım 2017 itibariyle kayıtlara başladı. Samsun organizasyonunu proje ortağı olarak Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü gerçekleştirecek. Samsun genelinde yarışmamıza İlkadım Belediyesi, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ekva İnşaat ve Yeşilyurt Demir Çelik Firması destek vermektedir. Yıldız Gençlik olarak topyekûn sahalarda olacağız. Yüce Rabbimiz tarafından bizlere indirilmiş Kur’an-ı Kerim’e ve Peygamberimizin Sünneti Seniyyesine sımsıkı sarılacağız. Bu yarışmamıza destek veren herkese teşekkürlerimi sunarım.’’ dedi.

NEDEN KUR’AN VE SÜNNET BÜTÜNLÜĞÜ?
Samsun Ufka Yolculuk İl Temsilciliğinden yapılan açıklamada; ‘’Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olan yarışmanın bu yılki “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” konusu ile; Kur’an ve Sünnet’in ayrılmaz bir bütün olduğunu anlamak, Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlayıp yaşamak, Toplumun her kesimini Son Peygamber’in (sav) mesajları ile buluşturmak, Yüce dinimiz İslam’ı sahih kaynaklar ile daha doğru anlamak ve anlatabilmek, Hadis-i Şerifleri önemsizleştirip yok sayarak Kur’an-ı Kerim’i yanlış uygulatmayı amaçlayan tuzaklardan korunmak hedefleniyor.” denildi.
“SÜNNET OLMADAN ÜMMET OLMAZ”
“Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temasıyla 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek olan 6’ıncı Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın 13 Kasım 2017 tarihinde başlayan kayıtları, 04 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek.
“BAŞVURULAR İNTERNETTEN, YAZILI SINAV 8 NİSAN 2018’DE”
www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvuruların yapıldığı yarışmanın yazılı sınavı 8 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.

HEDEF 8 MİLYAR!
Ufka Yolculuk Yarışması 11 (on bir) farklı kategoride yapılacak. A, B, C, D, E, F ve I kategorileri Türkçe dilinde, G, H ve K kategorileri Arapça dilinde, J kategorisi ise İngilizce dilinde olacak. Her kategori sorularının ayrı hazırlanacağı yarışma; A Kategorisi (10 yaş altı), B Kategorisi (10-14 yaş), C Kategorisi (14-19 yaş), D Kategorisi (19-30 yaş), E Kategorisi (30 yaş üstü), F Kategorisi/İhtisas Kategorisi (Resmi veya fahri din görevlileri), (imamlar, müezzinler, Kur’an kursu hocaları, vaizler vs.), G Kategorisi (Arapça 18 yaş altı), H Kategorisi (Arapça 18 yaş üstü), I Kategorisi (Türkçe online), J Kategorisi (İngilizce online), K Kategorisi (Arapça online) olmak üzere 7’den 70’e 8 milyar insanı hedef alan yarışma haline gelmiş olacak.

DÜNYANIN HER NOKTASINDAN ONLİNE SINAV HEYECANI
Yarışmaya sınıflardan bağımsız olarak www.ufkayolculuk.com sitesi üzerinden I (Türkçe online) Kategorisinde 8 Nisan 2018 saat: 10.15’de (TSİ), J (İngilizce online) ve K (Arapça online) Kategorilerinde 15 Nisan 2018 saat: 11.00 ve 18.00’de (UTC) yapılacak. “Kazananlar İsterse Umre’ye, İsterse Dost Ülkeye Gidecek.”
Yarışmanın A, B, C, D, E, F, G, H kategorilerinde birinci olanlar 2 Umre Seyahati + 2 bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 2 bin 500 lira, ikinci olanlar 2 Umre Seyahati + bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + bin 500 lira, üçüncü olanlar 2 Umre Seyahati + 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 500 lira ödüllerine hak kazanacak.
Bu kategorilerde 4. – 10. olanlara ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak.
Bunların yanı sıra Samsun genelinde A,B,C,D,E kategorilerinde 1’incilere 1000 TL, 2’incilere 750 TL, 3’üncülere 500 TL, 4 ve 5’incilere Çeyrek Altın, 6-10’unculara ise Gram Altın şeklinde ödüller dağıtılacak.
Samsunsporluyuz.Com

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Samsunspor Ruhunu Kaybediyor!

Samsunspor Ruhunu Kaybediyor!

Tema Tasarım | Osgaka.com