Ana Sayfa EDİTÖR SEÇİMİ 14 Aralık 2016

Dev Bilgi ve Kültür Yarışmasının Protokolü İlkadım’da İmzalandı! 

İlkadım Belediyesi ile Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü arasında Uluslar arası çapta organize edilen 5'inci Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Samsun ayağı için protokol imzaladı.
Dev Bilgi ve Kültür Yarışmasının Protokolü İlkadım’da İmzalandı! 

İlkadım  Belediyesi ile Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü arasında Uluslar arası çapta organize edilen 5’inci Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Samsun ayağı için protokol imzaladı. 

PROTOKOL İMZALANDI

Uluslararası çapta düzenlenen “5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının Samsun ayağının organize edilmesi için İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yusuf Ertürk ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla Gazi Hizmet Binası Başkanlık Makamında imza töreni gerçekleştirildi. 

8 AYRI KATEGORİDE DÜZENLENECEK

“Yola Çıkmak İsteyene, Yol Açık” temasıyla 8 ayrı kategoride düzenlenen “5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması”nın bu yılki konusu Kur’an-ı Kerim meali olacak. Yarışmaya son başvuru 19 Şubat 2017’de son bulacak.

7’DEN 70’E HERKES KATILABİLİYOR

Türkiye’nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan, yurt içinden ve dışından binlerce gönüllünün organizasyonuyla desteklenen yarışmaya bu yıl, Türkiye’den ve yurt dışından 7’den 70’e 1 milyon kişinin başvuru yapması hedeflenirken Samsun ayağında ise  katılımın 300 bin kişiyi aşması bekleniyor. 

“AYETLERDEN SORULACAK”

Ulusal yarışmacılar, şartnamede belirtilen Kur-an’ı Kerim mealleriyle yarışmaya hazırlanacak. Yarışmacıların faydalanması için akademisyenler tarafından soru kitabı da oluşturularak sınava hazırlanmaları temin edilecek. 

“MAHKUMLAR DA YARIŞACAK”

Her kategori sorularının ayrı hazırlanacağı yarışmanın A grubuna 6-10, B grubuna 10-14, C grubuna 14-19, D grubuna 19-30 yaş grubu başvurabilecek. E grubunda 30 yaş üstü katılımcılar yarışırken F grubu ise ihtisas kategorisi olacak. Yarışmanın internet üzerinden gerçekleşecek kısmında ise,  G grubundakiler Türkçe, H grubundakiler İngilizce dillerinden sınava girecek. Yarışmaya, cezaevlerindeki mahkumlar da katılabilecek. 

“YARIŞMACILAR ÖDÜLLERİNİ KENDİLERİ BELİRLEYECEK”

Önceki yıllarda dereceye girenlerin birçok ödülün yanı sıra Umre seyahati ile ödüllendirildiği yarışmanın bu yılki ödülleri yarışmacıların tercihleri doğrultusunda belirlenecek. Katılımcılar,  Ufka Yolculuk sosyal medya sitesinde “Dosta Yolculuk” başlığıyla Endonezya,  Malezya, Tunus, Fas, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinin yer aldığı ankette yapacakları oylama sonucu çıkacak sonuçlara göre kendi ödüllerini belirleyebilecek. Cezaevlerinden yarışmaya girenler ise, dereceye girdikleri takdirde ödül kazanmanın yanı sıra ayrıca çeşitli ödüllerle teşvik edilecek.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN YAPILACAK

Detaylarının www.ufkayolculuk.com internet sitesinden görülebileceği ve başvuruların yapılabileceği yarışmanın, A, B, C, D, E ve F kategorilerinin başvuruları 19 Şubat 2017’de, G ve H kategorisi başvuruları 24 Mart 2017’de sona erecek. Yarışmanın sınavları A, B, C, D, E, F ve G kategorilerinin sınavları 26 Mart 2017’de, H kategorisinde ise 2 Nisan 2017’de gerçekleşecek. 

ERTÜRK; SONUÇLARI ÇOK FAYDALI OLACAK

Büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür eden Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yusuf Ertürk, Uluslar arası çapta organize edilen 5’inci Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının sonuçlarının çok faydalı olacağını ifade etti.

BAŞKAN TOK; “İNSAN HAYATINA YÖN VEREN YARIŞMA”

Bu tür kültürel faaliyetlerin şehrimiz ve ülkemiz insanı yanında tüm dünya Müslümanları için önemli olduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ” İnsanın hayatını şekillendirmesinde Kur’an ve Sünnet çok  önemli bir kaynaktır. Bu yıl 5’incisi organize edilecek olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması ile toplumun her kesimini Allah’ın son mesajı ile buluşturacağız. Gayemiz, Kur’an’ı anlayarak okuma konusunda farkındalık ve kamuoyu oluşturmanın yanında okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak olacaktır.” diye konuştu.

Protokol töreni sonrası çeşitli hediye takdimleri yapıldı.

Samsunsporluyuz.Com

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com