Ana Sayfa EDİTÖR SEÇİMİ 11 Ağustos 2016

Aksoy, ‘Hiçbir Oyuncunun Hakkı Yenilmeyecek’

Samsunspor Gençlik Geliştirme Eğitim Merkezi Teknik Sorumlusu Fedayi Aksoy tüm kategorilerde hiçbir oyuncumuzun hakkının yenilmeyeceğini söyleyerek altını önemle çizdi
Aksoy, ‘Hiçbir Oyuncunun Hakkı Yenilmeyecek’

Samsunspor Kulübü Gençlik Geliştirme Merkezi olarak Samsun’daki tüm kulüpleri kendi kulübümüz gibi görüyoruz diye sözlerine başlayan Fedayi Aksoy, “Samsundaki diğer kulüplere pratikte de destek olup birlikte yetenekli oyuncuların en üst seviyeye çıkararak önce “SAMSUNSPOR” içinde olmalarını sonra “MİLLİ” takımlarda oynama kabiliyetine ulaşmalarını sağlamaktır. Altyapı merkezi olarak en küçükten yetişkinlere kadar eğitme ve yetiştirme görevi üstlenmektir.”
“Kulübümüz oyuncularının; takım ruhu, taşıdığı formanın değerliliği, sorumluluk duygusunun yerleştiği, güvenilir olduğu, saygı-sevgi, istek-arzu coşku içinde değişip gelişme sağlayabileceği bir yer olduğu misyonumuz (felsefe) ve vizyonumuz içinde yer aldığını bilmesi aidiyet duygusunu sağlayacaktır.”

PROFESYONEL TAKIMA KÖPRÜ

“U17, U19  ve özellikle U21 takımlarının profesyonel takımımız arasında köprü görevi olacaktır. Amacımız; sportif eğitimin yansıra “KİŞİLİK” gelişimi desteklemesidir. Kendini ispatlama yeteneği, disiplin, eleştiriye tahammül, performans bilinci ve yalnız çalışabilme kabiliyeti gibi özelliklere sahip olmalarıdır. Temel ilke olarak her zaman oyuncuyu merkeze alıp gelecek vaat eden nitelikli oyuncular yetiştirip profesyonel takıma entegresini sağlamaktır.”

Aksoy ayrıca tüm kategorilerde hiçbir oyuncumuzun hakkının yenilmeyeceğini söyleyerek altını önemle çizdi. Çünkü bizim ilk hedefimiz “A” takıma oyuncu kazandırmaktır dedi. Bunu yapabilecek futbol bilgisine,kültürüne ,deneyimine ve dürüstlüğüne sahip hocalar ile çalıştıklarını söyledi.

“Futbol okulumuz ve yarışmacı tüm gruplarımız bir makro (5 yıllık) plan dahilinde çalışmalarını sürdürmektedir. Örneğin şu an itibarıyla “A” takıma gönderdiğimiz oyuncularımıza güveniyor en az iki üç tanesinin oynayabileceği düşüncesi içindeyiz. Yaklaşık 3-5 yıl sonra Samsunspor “A” takımı içinde daha fazla altyapı oyuncularının olduğunu göreceksiniz. Hiç kimse veya Samsunspor kamuoyu merak etmesin. Samsunspor Altyapısı iyi antrenörler ve doğru yöntem ve içerikler ile çalışmalarını sürdürmektedir. Her ne kadar basın yoluyla dışarı yansıması az olsa da realist davranılmakta objektif kriterlerle Gençlik Geliştirme Merkezimiz yönetilmektedir.”

EKİP RUHU KAZANILACAK

“Son olarak şunu söylemek isterim ki ,biz Samsunspor Gençlik Geliştirme Merkezi olarak oyuncuyu merkeze alarak yetiştirmeyi; BİLGİ(antrenör),İNSAN (yetenekli oyuncu) ve İMKAN (ortam) dahilinde yapılmaktadır.
Tüm çalışanlarımızın; Görev tanımlarıyla birlikte ekip ruhunun kazanılması, korunması ve adaletli yaklaşımın herkes tarafından benimsenmesidir. Kurallara uyum öncelikler arasındadır.
Dolayısıyla kesin ve kesin hiçbir antrenör arkadaşım ve diğer çalışan personellerimiz bunların dışına çıkmayacaklardır. Her ne amaçla olursa olsun veli veya oyuncular ile çıkar amaçlı hiç ama hiçbir şekilde ilişki içinde olunmayacaktır.Kurallar kat’idir.
Buradan yola çıkarak; hepimiz birlikte yetişip, gelişip, yarışıp değişerek değiştireceğiz.”

Samsunspor altyapı - 100820163 Samsunspor altyapı - 100820162 Samsunspor altyapı - 10082016

Samsunsporluyuz.com

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com